- -

Trendy wnętrzarskie 2024 – Harmonia, innowacje i indywidualność

Zainspiruj się naszymi pomysłami na aranżacje i wyposażenie wnętrz w Twoim domu!
Trendy wnętrzarskie 2024 – Harmonia, innowacje i indywidualność

Trendy wnętrzarskie 2024 czyli jakie zmiany szykują się w nadchodzącym nowym roku? Warto zaobserwować odnowę jasnych, odważnych i inspirujących wnętrz. Dodatkowo, ekologiczne i zrównoważone wzornictwo również zyskuje na popularności. To odświeżona koncepcja łącząca luksus z dbałością o środowisko a także pasja do stworzenia wokół siebie naturalnej i zdrowej przestrzeni.

W nadchodzącym roku trendy w wystroju wnętrz 2024 z pewnością obejmą nie tylko powyższe koncepcje. Zastawiamy się też jakie meble i dodatki będą zdobić nasze domy i salony. Przyzwyczailiśmy się już do częstych zmian w branży odzieżowej, kosmetycznej czy właśnie wnętrzarskiej, dlatego  tym bardziej  oczekujemy zmian szczególnie wraz z nastaniem kolejnego roku.

A w 2024 roku z pewnością zobaczymy nowe trendy w projektowaniu wnętrz, które ekscytują swym nieznanym kierunkiem. Niemniej jednak niektóre współczesne pomysły wnętrzarskie tylko udoskonalają i podkreślają to, co świat projektowania kocha już w tej chwili. Tak czy inaczej, lubimy być na bieżąco z najnowszymi trendami. Sprawdźmy zatem co nas czeka w przyszłym roku! 

trendy wnętrzarskie 2024

Elegancja eko-luksusu jako wyraz dbałości o naszą planetę

Kiedy mówimy o trendach wnętrzarskich 2024, na pierwszym planie pojawia się pojęcie eko-luksusu. Materiały, które oddychają naturą, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości wykonania. Wyobraź sobie dębowy stół o lśniącym wykończeniu czy nowoczesną, elegancką sofę w pastelowych odcieniach, z organicznym wypełnieniem. Taka jest wizja eko-luksusu w nadchodzącym roku.

Nasz trend do absolutnego konsumpcjonizmu przygasa. Nie jest nam jednak łatwo powstrzymać się od nowych zakupów, dlatego chcemy wybierać mądrze. Zdecydowanie częściej wybierzemy marki, które będą podejmować działania proekologiczne. Ważne będą nie puste frazesy marketingowe, ale rzeczywiste działania takie jak zastosowanie naturalnych, biodegradowalnych materiałów czy użycie wypełnień pochodzących z recyklingu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

Natura i technologia w symbiozie wewnątrz naszego domu

Nie można mówić o trendach wnętrzarskich na 2024 rok, pomijając inteligentne rozwiązania wykorzystujące nowe technologie i rozwiązania. Natura i technologia, razem w harmonijnej kompozycji, kreują wnętrza przyszłości.

Przykładem mogą być panoramiczne okna, które niemal zacierają granicę między wnętrzem a świeżym powietrzem, współpracują z inteligentnymi systemami oświetlenia, dając poczucie naturalnej przestrzeni w domowej oazie.

Inteligentny dom, w którym umiejętnie sterujemy nie tylko oświetleniem czy ogrzewaniem ale także szerokie wykorzystanie internetu rzeczy (ang. internet of things) pozwalające na różnorodne innowacyjne automatyzacje to ciekawy kierunek. Inteligentne nawadnianie roślin czy system rolet dostosowujące poziom światła pozwolą nam na jeszcze większą oszczędność czasu, którą wykorzystamy na realizację własnych pasji.

trendy wnętrzarskie 2024 rok

Neoklasyczna elegancja art déco

Elegancja rodzi się z klasyki, dlatego uwielbiamy odrodzenie ekskluzywnych stylów z przeszłości. W przyszłym roku będziemy świadkami  żywego odrodzenia stylu art déco. Ten klasyczny trend, który powraca w 2024 roku, wskazuje na nieśmiertelną elegancję połączoną z nowoczesnością.

W 2024 roku nostalgia za dawnymi czasami będzie silnie odczuwalna. Co będzie modne? Z pewnością wszelkie złote wykończenia, geometryczne motywy i wzory oraz luksusowe tekstylia. Takie dodatki dodadzą wnętrzom nie tylko charakteru i głębi ale także wyjątkowego szyku.

Kolorystyka przyszłości - od pasteli po odważne wyraziste barwy

Kolory w 2024 roku stają się odważniejsze i bardziej wyraziste. Z jednej strony dominują odcienie zieleni, z drugiej - głębokie barwy niebieskiego. Nie można również zapomnieć o subtelnym wdzięku pasteli, które nadal będą cieszyć się popularnością.

Więcej o kolorach w nadchodzącym roku przeczytasz w artykule: Modne kolory ścian - te kolory będą królować w 2024.

trendy we wnętrzach 2024

Indywidualność i możliwość dostosowania w centrum zainteresowania designu

Trendy wnętrzarskie 2024 podkreślają konieczność personalizacji. Każde wnętrze powinno być odbiciem osobowości jego właściciela a możliwość dostosowywania materiałów, kolorów i designu stawia nas w centrum twórczego procesu.

Osoby ceniące design szukają wyjątkowych mebli, których konfiguracje można dostosować do swoich potrzeb, dlatego jako Marka Mononi stawiamy na meble modułowe takie jak narożniki modułowe czy sofy z możliwością indywidualnej konfiguracji brył, kolorów oraz rodzajów zastosowanych tkanin czy funkcjonalności.

Światło jako element narracji

Lampa i oświetlenie wnętrza nie są już tylko dodatkiem - stają się jednym z głównych bohaterów. Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe, tworzące niesamowite efekty świetlne, stają się esencją przyszłych wnętrz.

Każdy z nas prowadzi inny tryb życia. Pracujemy w dzień lub w późnych godzinach wieczornych. Wstajemy o różnych porach dnia. Oczekujemy więc dostosowania intensywności oświetlenia do naszych potrzeb. Szukamy nie tylko intensywności ale także różnorodnej barwy światła, w zależności od potrzeb.

nowe trendy wnętrzarskie 2024

Dodatnio naładowany układ pomieszczeń

Układ może mieć znaczenie we wnętrzu. Niezależnie od tego, czy masz mały, czy duży pokój, swobodny ruch jest niezbędny do stworzenia przyjaznej atmosfery. Dlatego tak ważne jest przemyślenie planu każdego pokoju. Mniej będzie znaczyć więcej, ale nie w minimalistycznym sensie. Zamiast tego preferowane będą większe odległości między strefami i poprawiony przepływ ruchu.

Pozytywny układ w przestrzeni to jeden z kilku trendów wnętrzarskich 2024 roku, na które wpływ ma Wschód. Estetyka Feng Shui, wabi-sabi, ikigai i japandi znacząco wpływa na wystrój wnętrz w naszej części świata.

Ekscytujące akcesoria i dekoracje

Przywitaj się z ekscytującymi dekoracjami i surrealizmem! Nadchodzi czas, aby wyróżnić dzieła sztuki i dekoracje, które będą rezonować z Tobą na wyższym poziomie. Dekoracjami mogą być przedmioty takie jak rzeźby, obrazy lub nowoczesne tekstylia.

Trendy wystroju wnętrz w 2024, będą podkreślać fakt, iż każde wnętrze ma swoje znaczenie. Każdy element powinien mieć jakiś cel i sprawiać Ci radość. Surrealizm nada również nowy charakter dekoracjom, aby przynieść nam coś co jest nieoczekiwane. 

trendy meblarskie 2024

Ponowne użycie i czystość w projektowaniu wnętrz

Pozyskiwanie i ponowne wykorzystywanie tego, co już istnieje, to udoskonalanie kształtu nowego projektu. W rezultacie naturalne, czyste linie przyćmią bardziej skomplikowane alternatywy. Bycie bardziej selektywnym w swoich wyborach mebli i ich formach może również podkreślić strukturalny detal we wnętrzu. Z pewnością będziemy szukać równowagi w trendach wnętrzarskich 2024, ponieważ niektóre nowinki będą skłaniać się ku nadmiernej dekoracji a inne ku schludnej estetyce.

Wizja przyszłości naszych wnętrz

Rok 2024 w dziedzinie designu wnętrz przyniesie ze sobą wiele obiecujących innowacji i kierunków. Dla tych, którzy pragną odkryć te wizje, tworząc własne  spójne dzieło, eksperci Mononi w zakresie projektowania wnętrz są gotowi pomóc w stworzeniu przestrzeni marzeń.

Niech twoje wnętrze odzwierciedla najwyższe standardy estetyki i funkcjonalności, które niosą ze sobą trendy wnętrzarskie 2024. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji aby wesprzeć cię w procesie projektowania i aranżacji.

Popularne produkty